FAQ

Máte otázky?

Odpovede na najčastejšie otázky, ktoré vám pomôžu pri výbere bazéna.
Medzi hlavné výhody nerezových bazénov patrí ich bezproblémová údržba, dlhodobá stálosť aj jednoduchosť výstavby. Zostávajú odolné voči zmenám teplôt, a to počas celého roka. Nerezové bazény sú z ekologicky neškodného materiálu a zostávajú trvalo tesné. Hladký povrch bazéna je navyše možné ľahko a rýchlo vyčistiť. Servis a prevádzka bazénov z nehrdzavejúcej ocele je rovnako jednoduchá.
Cena nerezovýych bazénov či víriviek je závislá od rozličných faktorov a rozhoduje o nej náročnosť projektu. Tým, že nerezové bazény vyrábame na mieru, bazény nenaceňujeme bez vstupných údajov od klienta. V úvode sú pre nás dôležité údaje ako rozmery bazéna, typ - skimmer alebo preliv, realizácie interiérová alebo exteriérová, miesto realizácie bazéna, okolie miesta realizácie a možnosti dopravy (bazény je možné osadiť aj na strechu), požiadavky na technológie, požiadavky na bazénové prestrešenie, vybavenie atrakciami a prípadne iné špeciálne požiadvky. Až po získaní všetkých týchto údajov je možné pripraviť orientačnú cenu nerezového bazéna alebo pripraviť detailnú cenovú ponuku. Možnosti projektu s nami môžete konzultovať vy ako klient alebo architekt.
Sme schopní navrhnúť a vyrobiť ľubovoľný tvar bazéna. Počnúc veľkými podlhovastými bazénmi a končiac bazénmi s organickými krivkami.
Priebeh montáže sa líši v závislosti od toho, či je bazén monolitický, alebo sa skladá z viacerých prefabrikátov. Monolitický bazén sa osadí do vopred vyhotovenej jamy, následne sa znivelizuje a vycentruje. V prípade výstavby bazénov z viacerých prefabrikátov sa tieto prefabrikáty najskôr ukotvia do vyhotovenej jamy. V ďalšej fáze nasleduje nivelizácia stien bazéna a ich spojenie zváraním. Potom sa osadia dnové výpuste a rozvody, pričom dno sa vyleje betónom. Na tento betónový podklad dávame protišmykové dno bazéna, ktoré sa takisto pozvára. Vrchné hrany zvarov dôkladne prebrúsime a všetky ostatné sa vyčistia. Na záver vykonáme skúšky tesnosti napustením vody do bazéna. Tento spôsob montáže je zhodný pre každý náš projekt.
Áno, rekonštrukcia existujúceho bazéna na nerezový je jednou z našich služieb.
Áno, časť našej klientely sa nachádza v zahraničí a s obhliadkou či realizáciou nemáme žiadny problém ani v prípade, že sa klient nachádza za hranicami Slovenska.
Rozlišujeme medzi dvomi hlavnými typmi bazénov, v závislosti od toho, ako v nich dochádza k filtrácii vody. Jedná sa o bazény s prelivovým žľabom a bazény so skimmerom.
Návrh projektovej dokumentácie zvyčajne realizujeme v období jedného mesiaca. Bazény následne dodávame a realizujeme zvyčajne do 3 mesiacov od schválenia projektu.
Dodanie bazéna je možné aj v podobe monolitického bazénového telesa. Dodávka závisí od náročnosti a umiestnenia bazéna.
Stavba bazéna na neobvyklých miestach je možná, predchádza jej však posúdenie na základe úvodnej obhliadky.
Možností prekrytia bazéna je niekoľko a vhodným typom prekrytie sa možno inšpirovať aj prostredníctvom našich doterajších realizácii.