Nerezové bazény na mieru

Bazény na celý život

Nerezové bazény sú často označované aj ako najkvalitnejšie bazény na trhu. Vďaka svojmu nadčasovému dizajnu, benefitom a ľahkej údržbe sa stávajú čoraz viac vyhľadávanejším riešením pre privátne realizácie ale aj hotelové či wellness rezorty.

V spoločnosti Wonderwerk sa zameriavame len na výrobu nerezových bazénov na mieru podľa individuálnych požiadaviek klientov. Dbáme na individuálny prístup a radi vám pomôžeme od návrh riešenia, cez výrobu, montáž až po pravidelný servis a údržbu vášho nového bazéna.

Ak nie ste rozhodnutí pre nerezovú oceľ inak nazývanú aj antikorovú ako materiál, prinášame vám niekoľko významných benefitov nerezových bazénov.

Výhody nerezových bazénov

Nerezová oceľ si dokáže pri správnom zaobchádzaní udržať svoje vlastnosti až desiatky rokov. Nemusíte sa obávať zmeny farby alebo únavy materiálu. Bazény z nerezu sú funkčné a pevné aj dlhé roky po realizácií.
Produkty z nerezovej ocele sú pre svoj antibakteriálny povrch využívané v množstve odvetví. Pri bazénoch tento benefit napomáha udržiavaniu čistejšej a kvalitnejšej vody. Preto je pre vás bonusom ak plánujete bazén využívať na rehabilitačné účely či už v domácom prostredí alebo ako wellness rezort.
Základom našich bazénov je dokonale prepracovaná a pevná konštrukcia. Spojenie vyladeného výrobného procesu spolu s vlastnosťami nerezu tvoria ideálnu kombináciu pre výrobu odolného telesa. Bazény z nerezu sa môžu využívať ako samonosné bazény do interiéru či exteriéru.
Kvalitne spracovaný a ošetrený nerezový bazén si vyžaduje len minimálnu starostlivosť spravidla raz ročne. Precízne vyleštené plochy nerezovej ocele a bazšpárovosť materiálu prirodzene zabraňujú zachytávaniu nečistôt na stenách bazéna. Voda v bazéne je čistejšia, zdravšia a nie je nutné vykonávať jeho údržbu.
Bazény z nerezovej ocele sú vhodné na celoročné využívanie v interiéri aj exteriéri. Umožňujú to vlastnosti povrchu, ktoré je vhodné doplniť o správnu bazénovú technológiu. Vďaka nej si môžete zaplávať v bazéne s teplou vodou aj v zimných mesiacoch.
Dôležitým aspektom pri výbere materiálu a typu bazéna je jeho vzhľad. Bazény z nerezu si zachovávajú svoj vzhľad desiatky rokov a z pohľadu dizajnu patria medzi tie najkrajšie možnosti na trhu. Ak k tomu pridáte výrobu na mieru, dokážete si vytvoriť jedinečné dielo prispôsobené architektúre vášho domu, penziónu či rezortu.
Vďaka vlastnostiam bazénov z nerezovej ocele sa nemusíte báť ani náročných poveternostných podmienok. Všetky bazény bez problémov odolajú zmenám teplôt, UV žiareniu aj korózii. Je len na vás kde si chcete vytvoriť ideálny wellness svet podľa vašich predstáv.

Bazény s prelivovým žľabom alebo skimmerom

Prvým krokom pri výbere bazéna na mieru je určenie spôsobu filtrácie bazéna. Bazény s prelivovým žľabom majú hladinu vody v rovnakej výške ako je výška konštrukcie bazéna. Voda sa po celom obvode prelieva cez okraje bazénového telesa do prelivového žľabu a odvádza sa do filtračnej jednotky. Skimmerové bazény majú oproti prelivovým hladinu zníženú o 6 až 8 centimetrov a cirkulácia prebieha prostredníctvom filtračného zariadenia – skimmera. Obe možnosti majú svoje výhody aj nevýhody. Pozrite si podrobnosti o oboch variantoch a v prípade otázok vám radi poradíme.

Bazény pre privátne aj verejné využitie

Dôležitým faktorom pri výbere bazéna je jeho účel. Vieme vám poradiť pri výbere bazénov pre wellness rezorty, hotely, penzióny ale aj menších privátnych realizáciách. Keďže všetky bazény vyrábame na mieru, dokážeme prispôsobiť všetky rozmery, komponenty a doplnky na základe vášho zadania. Veľmi obľúbené sú vírivé bazény napríklad s relaxačnou časťou doplnenou o atrakcie alebo viacúčelové bazény spájajúce plaveckú a oddychovú časť do jedného telesa. Samostatnou časťou sú aj ochladzovacie bazény vhodné ako doplnok k saunovému svetu aj do menších rodinných penziónov.

Bazénové atrakcie, vstupy a prestrešenie

Posledným krokom pri návrhu bazéna je riešenie vstupu, prekrytia bazéna a výber zo širokej ponuky bazénových atrakcií. Pri vstupe ponúkame viacero možností schodov alebo rebríkov. Bazénové prestrešenie slúži na ochranu pred nečistotami ale aj nadmerným vyparovaním vody. Opäť máte možnosť si vybrať z viacerých variánt a riešení, ktoré vám najviac vyhovujú. Neoddeliteľnou súčasťou bazénov sú tiež bazénové atrakcie. Vodný chrlič, masážne ležadlá, podhladinové osvetlenie či protiprúdy vieme nakombinovať presne na základe vašich priestorových možností a preferencií. Pozrite si detailné ponuky jednotlivých sekcií.