Ochladzovacie bazény

Jedným z najzdravších a najefektívnejších spôsobov ochladenia organizmu je ochladzovací bazén. Ochladzovací bazén je špeciálny typ bazéna, ktorý sa často nachádza v blízkosti sauny alebo wellness zariadenia. Jeho hlavnou funkciou je poskytovať možnosť ochladenia sa a obnovy tela po saunovacích procedúrach. Oproti tradičným spôsobom ochladenia, ako je napríklad vedro so studenou vodou, ponúka ochladzovací bazén veľkú výhodu. Ochladenie organizmu môžete vykonať postupne a pomalšie, čo znižuje teplotný šok a tiež si vďaka ponoreniu viete regulovať dĺžku pobytu v chladnej vode. Ochladzovací bazén tiež môžete využiť na otužovanie, ktoré je prospešné pre organizmus a stimuláciu krvného obehu.

Luxusný ochladzovací bazén

Podobne ako pri bazénoch a vírivkách, aj ochladzovacie bazény vyrábame len z nerezovej ocele a na mieru podľa požiadaviek klientov. Vieme vám vyrobiť a dodať bazén akéhoľvek tvaru veľkosti pre väčšie aj menšie prevádzky. 

Pri výbere bazéna máte k dispozícií dve varianty filtrácie vody.

Ochladzovací bazén s prelivovým žľabom alebo ochladzovací bazén so skimmerom.

Charakteristickým znakom ochladzovacích bazénov s prelivovým žľabom je, že hladina vody je v rovine s okolitým terénom, čo vytvára dojem jednotného a harmonického priestoru. Aj pri týchto bazénoch využívame našu technológiu tichého prelivového žľabu Wonderwerk Silent Overflow, vďaka ktorej sa snažíme priniesť čo najtichšiu prevádzku prelivového žľabu.

Antikorový ochladzovací bazén Wonderwerk
Ochladzovací bazén na mieru z nerezu | Wonderwerk

Ochladzovacie bazény so skimmerom využívajú na filtráciu vody zariadenie nazývané skimmer. Skimmer zachytáva povrchové nečistoty, ktoré sa dostanú na hladinu bazéna. Voda v bazéne sa neustále čerpá do skimmera cez otvor v jeho hornom okraji, pričom nečistoty zostávajú vo vnútri nádrže. Vďaka tomu sa voda udržiava čistá a jasná.

Vnútorný ochladzovací bazén z nerezu
Kruhový nerezový ochladzovací bazén

Ďalšie výhody a vlastnosti týchto dvoch typov bazénov nájdete v našom blogu a v prípade záujmu o nezáväznú cenovú ponuku nás neváhajte kontaktovať.

Zaujali sme vás? Kontaktujte nás, radi vám pomôžeme s vaším projektom.