Bazény s prelivovým žľabom

Bazény s prelivovým žľabom

Bazén s prelivovým žľabom patrí medzi najobľúbenejšie typy nerezových bazénov. Hladina v nich je totožná s úrovňou okolitého terénu a pri pohľade na bazén tak vzniká dojem jednotnej plochy. Obľúbený je nielen u zákazníkov ale aj u architektov, ktorí sa snažia vytvoriť projekt s exkluzívnym dizajnom.

Bazény s prelivovým žľabom
Interiérový nerezový bazén

Tichý prelivový žľab

Čo odlišuje naše bazény s prelivovým žľabom je rokmi vyvíjaná a vylepšovaná technológia tichého prelivového žľabu s názvom Wonderwerk Silent Overflow. Pomocou tejto technológie chceme klientom ponúknuť čo najväčší komfort a čo najtichšiu prevádzky bazénov s prelivom

Pri výbere bazéna s prelivovým žľabom si viete vybrať z dve možnosti vyhotovenia: 

Bazén s prelivom prekrytý bazénovou mriežkou 

  • Pri plastovej mriežke sa nemusíte obávať o vzhľad ani bezpečnosť. Riešenie ponúka prekrytie prelivu kvalitnou a pevnou plastovou mriežkou vo farbe nerezu. 
Bazény s prelivovým žľabom
Bazénová mriežka - Wonderwerk

 

Bazén so skrytým prelivovým žľabom

  • Pri vysokých estetických nárokoch alebo pri riešení terasy pomocou terasových dosiek Vám vieme vyhotoviť skryté riešenie prelivového žľabu. Terasové dosky alebo akékoľvek iné materiály prekryjú žľab a pokračujú až ku hrane bazéna. Výsledkom je veľmi elegantné a detailné riešenie. 
Bazén so skrytým prelivovým žľabom v Púchove

 

Infinity bazény

Pre klientov s tými najvyššími nárokmi máme v ponuke aj riešenie s postranným znížením prelivové žľabu, ktoré poznáte aj pod označením infinity alebo nekonečný bazén. Riešenie vyniká najmä v terasovitých a kopcovitých terénoch alebo priamo na streche domu či terasy s dobrým výhľadom. 

Infinity bazény z nerezu - Wonderwerk

Nevýhody bazénov s prelivovým žľabom

  • náročnejšia montáž – prepracovaný systém prelivových žľabov je náročnejším riešením ako filtrácia pomocou skimmeru 
  • vyššie náklady a dlhšie trvanie – oproti skimmerovým bazénom sú prelivové v miernej nevýhode z pohľadu financií a trvanie montáže. Náročnejšie technické spracovanie sa však premieta do výslednej ceny. 

Výhody prelivových bazénov

  • čistejšia voda – vďaka prítomnosti prelivového žľabu po obvode bazéna prebieha výmena vody v bazéna neustále čo urýchľuje výmenu vody a tým zvyšuje jej čistotu v samotnom telese
  • výška hladiny – bazény s prelivovým žľabom patria medzi najlepšie riešenia z pohľadu estetiky alebo dizajnu. Bazén dokonale zapadá do priestoru a vytvára jeden celok. 
  • možnosť výberu spracovania okolia – môžete si vybrať medzi otvoreným žľabom prekrytým plastovou mriežkou alebo skrytým prelivovým žľabom

 

Pozrite si prevedenie bazénov s prelivovým žľabom. V prípade záujmu o realizáciu Vám radi poradíme a vypracujeme cenovú ponuku na mieru.