7 dôvodov prečo je nerezový bazén skvelá investícia – časť 2

Nerezové bazény
05.okt
2021

V prvej časti nášho blogu sme vám priniesli prevažne technické a konštrukčné výhody nerezových bazénov. Je však dôležité pozrieť sa aj na ich vizuálnu a estetickú podobu. Ak túžite po tom, aby váš bazén vyzeral príjemne a moderne aj o päť, desať, ale aj viac rokov po jeho realizácii, použitie nerezovej ocele je tým správnym riešením. Prečítajte si prečo.

5, Elegantný vzhľad a farebná stálosť nerezového materiálu 

Medzi jednu z množstva pozitívnych vlastností nerezovej ocele patrí určite aj farebná stálosť. Práve táto charakteristika je jednou z najdôležitejších, ktorá odlišuje nerezové bazény od ich konkurentov. Bazény z fólie, plastu alebo sklolaminátu nedokážu konkurovať výhodám elegantnosti kovu, ktorý je trvácny a zároveň odolný voči poveternostným podmienkam. Vďaka výberu tohto materiálu sa vyhnete aj drahej údržbe a častej rekonštrukcii v niekoľko-ročných intervaloch. Pri správnom servise si je nerezový bazén schopný zachovať moderný a čistý vzhľad počas celej svojej životnosti.

Nerezový bazén s prelivovým žľabom - Wonderwerk

Ďalšou nespornou výhodou je možnosť kreovať bazénové teleso na mieru. Každý objekt, dom alebo rezort je špecifický a vďaka citlivému prístupu dokážeme vytvoriť dielo, ktoré dokonale doplní priestor a zároveň splní požiadavky klienta. Zároveň sa s týmto materiálom vynikajúco pracuje aj z pohľadu architektov a poskytuje im priestor pre kreatívne návrhy a diela s nadčasovým dizajnom. 

6, Luxusné atrakcie a dizajnové doplnky dopĺňajú bazén

Nie je bazén ako bazén. Aj na prvý pohľad jednoduché teleso môže ukrývať množstvo doplnkov a atrakcií. Medzi najznámejšie a najobľúbenejšie určite patria masážne ležadlásedadlá a hydromasážne trysky. Už v úvodných návrhoch vám vieme poradiť pri výbere a rozložení takýchto prvkov a spojiť tak výhody bazéna a vírivky. Problémom nemusí byť ani menší priestor. Riešením totižto môže byť populárne, protiprúdové zariadenie. Vďaka nemu si môžete vychutnať “nekonečné” plávanie proti prúdu a vytvoriť tak zážitok podobný otvorenej vode aj v bazéne menších rozmerov. Pre vyznávačov relaxu je ideálnou atrakciou chrlič vody.

Nerezový bazén s chrličom vody

Chrlič spája uvoľňujúce účinky padajúcej vody a dizajnu na mieru, ktorý dotvára povrch z nerezovej ocele. Finálne rozloženie spomenutých prvkov záleží len od fantázie a preferencií klienta a konštrukčných limitov. Výhodou je samozrejme trvácnosť týchto atrakcií, ktoré sú taktiež vyrobené z nerezovej ocele. Pre inšpiráciu, a ako pomôcku pri výbere, vám odporúčame navštíviť našu galériu realizácií a taktiež video prezentácie, na ktorých máte možnosť detailne vidieť reálne vyobrazenie bazénových doplnkov a atrakcií. 

7, Nerezový bazén je investícia na celý život 

Pri poslednom bode by sme radi zdôraznili slovo investícia. Bazény z nerezovej ocele považujeme za investíciu práve kvôli dlhej životnosti a možnostiam vytvoriť elegantné dielo prispôsobené na mieru. Pri pravidelnej nenáročnej starostlivosti a kvalitnému servisu dokážu takéto telesá vytrvať aj viac ako 120 rokov. Jediným negatívom tak ostáva vyššia počiatočná investícia. Dávajte si preto pozor, akého zhotoviteľa nerezového bazéna si vyberáte. Podozrivo nízke cenové ponuky sa môžu zdať lákavé, no pri nekvalitne dodanom a zrealizovanom bazéne z nerezu vám môže vzniknúť viacero problémov. Nerezová oceľ vďaka svojim vlastnostiam patrí medzi drahé kovy a tie si vyžadujú profesionálne zaobchádzanie. Ak chcete dosiahnuť najlepší možný výsledok, je potrebné vybrať si dodávateľa, ktorý vám dokáže garantovať odbornosť a kvalitu spracovania. Len tak dosiahnete požadovaný výsledok a právom ho bude možné nazvať investíciou na celý život. 

Záhradný nerezový bazén so skrytým prelivovým žľabom

Veríme, že vám tento krátky článok pomohol predstaviť bazény z nerezovej ocele ako vhodné riešenie vášho domáceho wellness sveta. Ak vás zaujala realizácia bazénov na mieru z našej dielne alebo už máte predstavu nad svojim vlastným, neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom formulára

Ak vás nepresvedčili tieto výhody nerezových bazénov, prečítajte si prvú časť tohto blogu kde sa dozviete viac o materiále, údržbe ale aj výrobe na mieru.

 

Mohlo by vás zaujímať