Nerezový bazén? 7 dôvodov prečo je nerezový bazén skvelá investícia

Nerezové bazény
Novinky
14.sep
2021

Aké výhody ponúka privátny bazén poznáme všetci. Čo však pozná málokto, sú výhody bazénov z nerezovej ocele. Prečo sa nehrdzavejúca oceľ oplatí a aké benefity získate výberom tohto materiálu? Prečo si zvoliť nerezový bazén? To sa dozviete v našom najnovšom blogu.

1, Nerezový bazén – bazén z najkvalitnejšieho materiálu

Nerezovú, antikorovú alebo spisovnejšie nehrdzavejúcu oceľ poznáme už viac ako 110 rokov. Vďaka jej vlastnostiam si našla uplatnenie vo viacerých oblastiach nášho života od zdravotníctva, potravinárstva až po stavebníctvo, a práve tieto vlastnosti z nej tvoria ideálny materiál aj na výstavbu bazénov. V prvom rade je to jej hygienická nezávadnosť. Viacero ľudí sa totiž rozhoduje pre nerezový bazén kvôli zdravotným dôvodom alebo hľadá možnosť domácej rehabilitácie. Práve preto, možnosť plávať v bazéne, ktorý má antibakteriálny povrch, je obrovským benefitom.

Záhradný nerezový bazén so skimmerom - Wonderwerk

Ďalšími vlastnosťami sú pevnosť a odolnosť. Keďže nerezová oceľ patrí medzi pevné kovy, je oveľa príjemnejšie plávať v bazéne, v ktorom sa nemusíte báť poškodenia stien, dna alebo pravidelne sledovať jeho stav. Treťou vlastnosťou je tesnosť. Nerezový bazén vyrábame zváraním kusov ocele do jedného celistvého telesa. Tým pádom vzniká bezšpárový povrch, ktorý eliminuje presakovanie alebo únik vody mimo bazéna. Bezšpárovosť v kombinácii s lešteným hladkým povrchom takisto zabraňujú zadržiavaniu nečistôt, čo prispieva ku kvalitnejšej a čistejšej vode. Poslednou, a veľmi dôležitou vlastnosťou, je životnosť bazénov z nerezovej ocele. Pri správnom výrobnom postupe a pravidelnom servise môžu mať nerezové bazény životnosť aj viac ako 100 rokov, čo nás taktiež inšpirovalo ku tvorbe nášho sloganu “Bazény na celý život”. 

2, Bazén na mieru – detailná výroba podľa vašich predstáv

Druhým dôvodom, a obrovskou pridanou hodnotou nerezových bazénov, je aj ich spôsob výroby. Spájanie a zváranie kusov ocele umožňuje široké možnosti pri výbere tvaru, veľkosti alebo rozmerov bazéna. V našej spoločnosti pristupujeme ku každej realizácii individuálne a výsledkom sú nerezové bazény na mieru prispôsobené konkrétnemu miestu a požiadavkám klienta. V úvode pomáhame klientom vybrať si z dvoch hlavných typov bazénov. Prvým je bazén so skimmerom.

Ten je charakteristický otvorom alebo viacerými otvormi niekoľko centimetrov pod úrovňou bazéna. Pomocou nich sa odvádza voda do filtračného zariadenia zvaného skimmer a taktiež slúžia na odstraňovanie nečistôt z hladiny bazéna. Druhým typom je bazén s prelivovým žľabom.

Nerezový bazén so skrytým prelivovým zľabom

Vďaka prelivovému žľabu po obvode bazéna vieme docieliť rovnakú výšku hladiny vody s okolitým povrchom, čím vzniká vizuálne jednotná plocha. Prelivový žľab sa taktiež používa pri luxusných bazénoch s označením infinity. Po výbere typu si zákazník volí z niekoľkých možností vstupov do bazéna. Kvôli výrobe na mieru je opäť možné prispôsobiť vstup do bazéna presne podľa konkrétneho miesta alebo vašich požiadaviek. Medzi najznámejšie typy patria rebrík do bazéna, jeho elegantnejšia verzia, zapustený rebrík do steny bazéna alebo schody.

Pri schodoch si taktiež viete vybrať z niekoľkých verzií. Priame, oblúkové alebo konzolové schody do bazéna tvoria základ, ale samozrejme je možné siahnuť aj po náročnejšom prevedení v podobe atypických schodov. Atypické riešenia ponúkajú možnosť spojiť vstup do bazéna spolu s masážnou lavicou alebo iným vybavením.  

3, Nerezový bazén je vhodný do interiéru aj exteriéru 

Ďalšou výhodou nerezových bazénov je ich odolnosť voči teplu aj mrazu. Táto vlastnosť tak umožňuje využívať nerezový bazén celoročne a v akomkoľvek podnebí. Nerezový bazén, aj všetky jeho súčasti, sú samozrejme odolné voči korózii a tak sa nemusíte obávať znehodnotenia bazéna alebo jednotlivých komponentov. Pri bazéne v exteriéri je možné pre väčší komfort zabezpečiť bazén prekrytím. Podobne ako pri výbere typu alebo vstupov do bazéna, aj tu si môžete vybrať z niekoľkých možností. Medzi najpopulárnejšie patrí klasické zastrešenie bazénov.

Bazén s posuvným prekrytím - Wonderwerk

Vďaka pevnej oceľovej konštrukcii a posuvným koľajniciam viete mieru prekrytia regulovať. Keďže sa zastrešenie vkladá postupne do seba, nezaberá takmer žiadne miesto a tým pádom neprídete o vodnú plochu.Ďalším typom sú bazénové rolety. Ide o minimalistické riešenie, vhodné predovšetkým do interiéru. Bazénové rolety chránia vodnú plochu pred znečistením a zabraňujú odparovaniu vody, ak sa bazén nepoužíva. Špeciálnou možnosťou je využitie mobilnej terasy. Takéto riešenie umožní využívať plochu bazéna aj na iné aktivity a v prípade potreby mobilnú terasu jednoducho posuniete. Toto riešenie sa pravidelne využíva pri menších záhradách, kedy chcú klienti využívať priestor čo najefektívnejšie, ale zároveň nechcú prísť o komfort v podobe privátneho bazéna. 

4, Jednoduchá údržba a montáž nerezových bazénov

Bazény z nerezovej ocele sú známe aj vďaka ich mimoriadne jednoduchej údržbe. Ako sme už spomínali vyššie v článku, hladký povrch a bezšpárovosť napomáhajú čistote bazéna a pre občasnú údržbu je postačujúci aj bazénový vysávač. Ako ochranu proti nečistotám je taktiež vhodné využiť aj jeden z typov bazénového prekrytia.

Okrem nenáročnej starostlivosti sú nerezové bazény charakteristické aj pomerne jednoduchými stavebnými požiadavkami. Keďže bazénové telesá sú samonosné, tak napr. pre záhradný bazén je postačujúci len stavebný otvor a betónový základ. Kvôli tomu dokážete ušetriť nemalé množstvo finančných prostriedkov na začiatku realizácie. Z dlhodobého hľadiska sú nerezové bazény finančne výhodnejšie oproti drahej údržbe a pravidelnej rekonštrukcii napríklad v porovnaní s fóliovými bazénmi. Pri správne vykonanej realizácií nerezového bazéna tak máte istotu, že bude len jediná a tým pádom nebude nutné rekonštruovať teleso v pravidelných intervaloch. Preto pri výbere dodávateľa nerezového bazéna zvážte relevantnosť a skúsenosti danej firmy.

Dizajnový bazén s mobilnou terasou

V našom prípade za nás hovoria desiatky realizácií na Slovensku, Česku a vo viacerých krajinách Európy, a taktiež detailné ukážky bazénov na mieru a wellness zariadení. Samozrejmosťou je precízna práca a pravidelný kvalitný servis, čím vieme garantovať dlhú životnosť a nenáročnú údržbu. Okrem spomínaných štandardov sa snažíme vyhovieť požiadavkám klientov aj pri náročných podmienkach montáže. Príkladom je napríklad montáž bazéna na strechu wellness centra alebo realizácia infinity bazéna na streche vo švajčiarskej Ženeve. 

Veríme, že vám prvé 4 dôvody pomohli priblížiť výhody bazénov z nerezovej ocele. Ak vás niektorý z týchto argumentov zaujal a chceli by ste skrášliť vaše obydlie nerezovým bazénom na mieru z našej dielne, neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom formulára.

Pokračovanie a ďalšie 3 dôvody prečo si vybrať nerezový bazén nájdete v našom ďalšom blogu.

Mohlo by vás zaujímať