Nerezový bazén? 7 dôvodov prečo je nerezový bazén skvelá investícia

Nerezové bazény
Novinky
14.sep
2021

Aké výhody ponúka privátny bazén poznáme všetci. Čo však pozná málokto, sú výhody bazénov z nerezovej ocele. Prečo sa nehrdzavejúca oceľ oplatí a aké benefity získate výberom tohto materiálu? Prečo si zvoliť nerezový bazén? To sa dozviete v našom najnovšom blogu.

1, Nerezový bazén – bazén z najkvalitnejšieho materiálu

Nerezovú, antikorovú alebo spisovnejšie nehrdzavejúcu oceľ poznáme už viac ako 110 rokov. Vďaka jej vlastnostiam si našla uplatnenie vo viacerých oblastiach nášho života od zdravotníctva, potravinárstva až po stavebníctvo, a tieto vlastnosti z nej tvoria ideálny materiál aj na výstavbu bazénov. V prvom rade je to jej hygienická nezávadnosť. Viacero ľudí sa totiž rozhoduje pre nerezový bazén kvôli zdravotným dôvodom alebo hľadá možnosť domácej rehabilitácie. Práve preto, možnosť plávať v bazéne, ktorý má antibakteriálny povrch, je obrovským benefitom.

Záhradný nerezový bazén so skimmerom - Wonderwerk

Ďalšími vlastnosťami sú pevnosť a odolnosť. Keďže nerezová oceľ patrí medzi pevné kovy, je oveľa príjemnejšie plávať v bazéne, v ktorom sa nemusíte báť poškodenia stien, dna alebo pravidelne sledovať jeho stav. Treťou vlastnosťou je tesnosť. Nerezový bazén vyrábame zváraním kusov ocele do jedného celistvého telesa. Tým pádom vzniká bezšpárový povrch, ktorý eliminuje presakovanie alebo únik vody mimo bazéna. Bezšpárovosť v kombinácii s lešteným hladkým povrchom takisto zabraňujú zadržiavaniu nečistôt, čo prispieva ku kvalitnejšej a čistejšej vode. Poslednou, a veľmi dôležitou vlastnosťou, je životnosť bazénov z nerezovej ocele. Pri správnom výrobnom postupe a pravidelnom servise môžu mať nerezové bazény životnosť aj viac ako 100 rokov, čo nás taktiež inšpirovalo ku tvorbe nášho sloganu “Bazény na celý život”. 

2, Nerezový bazén na mieru – detailná výroba podľa vašich predstáv

Druhým dôvodom, a obrovskou pridanou hodnotou nerezových bazénov, je aj ich spôsob výroby. Spájanie a zváranie kusov ocele umožňuje široké možnosti pri výbere tvaru, veľkosti alebo rozmerov bazéna. V našej spoločnosti pristupujeme ku každej realizácii individuálne a výsledkom sú nerezové bazény na mieru prispôsobené konkrétnemu miestu a požiadavkám klienta. V úvode pomáhame klientom vybrať si z dvoch hlavných typov bazénov. Prvým je bazén so skimmerom.

Nerezový bazén so skimmerom
Antikorový bazén skimmer

 
Ten je charakteristický otvorom alebo viacerými otvormi niekoľko centimetrov (v našom prípade 8-10 centimetrov) pod úrovňou bazéna. Pomocou nich sa odvádza voda do filtračného zariadenia zvaného skimmer a taktiež slúžia na odstraňovanie nečistôt z hladiny bazéna. Druhým typom je bazén s prelivovým žľabom.

Nerezový bazén so skrytým prelivovým zľabom
Nerezový bazén - Wonderwerk

 
Vďaka prelivovému žľabu po obvode bazéna vieme docieliť rovnakú výšku hladiny vody s okolitým povrchom, čím vzniká vizuálne jednotná plocha. Prelivový žľab sa taktiež používa pri luxusných bazénoch s označením infinity.

Nerezový bazén - prevedenie infinity - Wonderwerk
Luxusné infinity bazény z nerezovej ocele - Wonderwerk

 
Po výbere typu si zákazník volí z niekoľkých možností vstupov do bazéna. Kvôli výrobe na mieru je opäť možné prispôsobiť vstup do bazéna presne podľa konkrétneho miesta alebo vašich požiadaviek. Medzi najznámejšie typy patria rebrík do bazéna, jeho elegantnejšia verzia, zapustený rebrík do steny bazéna alebo schody.

Pri schodoch si taktiež viete vybrať z niekoľkých verzií. Priame, oblúkové alebo konzolové schody do bazéna tvoria základ, ale samozrejme je možné siahnuť aj po náročnejšom prevedení v podobe atypických schodov. Atypické riešenia ponúkajú možnosť spojiť vstup do bazéna spolu s masážnou lavicou alebo iným vybavením.  

3, Nerezový bazén je vhodný do interiéru aj exteriéru 

Ďalšou výhodou nerezových bazénov je ich odolnosť voči teplu aj mrazu. Táto vlastnosť tak umožňuje využívať nerezový bazén celoročne a v akomkoľvek podnebí. Nerezový bazén, aj všetky jeho súčasti, sú samozrejme odolné voči korózii a tak sa nemusíte obávať znehodnotenia bazéna alebo jednotlivých komponentov. Pri bazéne v exteriéri je možné pre väčší komfort zabezpečiť bazén prekrytím. Podobne ako pri výbere typu alebo vstupov do bazéna, aj tu si môžete vybrať z niekoľkých možností. Medzi najpopulárnejšie patrí klasické zastrešenie bazénov.

Bazén s posuvným prekrytím - Wonderwerk
Luxusný vonkajší nerezový bazén - Wonderwerk
Nadhladinová bazénová roleta pre interiérový nerezový bazén

 
Vďaka pevnej oceľovej konštrukcii a posuvným koľajniciam viete mieru prekrytia regulovať. Keďže sa zastrešenie vkladá postupne do seba, nezaberá takmer žiadne miesto a tým pádom neprídete o vodnú plochu.Ďalším typom sú bazénové rolety. Ide o minimalistické riešenie, vhodné predovšetkým do interiéru. Bazénové rolety chránia vodnú plochu pred znečistením a zabraňujú odparovaniu vody, ak sa bazén nepoužíva. Špeciálnou možnosťou je využitie mobilnej terasy. Takéto riešenie umožní využívať plochu bazéna aj na iné aktivity a v prípade potreby mobilnú terasu jednoducho posuniete. Toto riešenie sa pravidelne využíva pri menších záhradách, kedy chcú klienti využívať priestor čo najefektívnejšie, ale zároveň nechcú prísť o komfort v podobe privátneho bazéna. 

4, Jednoduchá údržba a montáž nerezových bazénov

Bazény z nerezovej ocele sú známe aj vďaka ich mimoriadne jednoduchej údržbe. Ako sme už spomínali vyššie v článku, hladký povrch a bezšpárovosť napomáhajú čistote bazéna a pre občasnú údržbu je postačujúci aj bazénový vysávač. Ako ochranu proti nečistotám je taktiež vhodné využiť aj jeden z typov bazénového prekrytia.

Okrem nenáročnej starostlivosti sú nerezové bazény charakteristické aj pomerne jednoduchými stavebnými požiadavkami. Keďže bazénové telesá sú samonosné, tak napr. pre záhradný bazén je postačujúci len stavebný otvor a betónový základ. Kvôli tomu dokážete ušetriť nemalé množstvo finančných prostriedkov na začiatku realizácie. Z dlhodobého hľadiska sú nerezové bazény finančne výhodnejšie oproti drahej údržbe a pravidelnej rekonštrukcii napríklad v porovnaní s fóliovými bazénmi. Pri správne vykonanej realizácií nerezového bazéna tak máte istotu, že bude len jediná a tým pádom nebude nutné rekonštruovať teleso v pravidelných intervaloch. Preto pri výbere dodávateľa nerezového bazéna zvážte relevantnosť a skúsenosti danej firmy.

Dizajnový bazén s mobilnou terasou

V našom prípade za nás hovoria desiatky realizácií na Slovensku, Česku a vo viacerých krajinách Európy, a taktiež detailné ukážky bazénov na mieru a wellness zariadení. Samozrejmosťou je precízna práca a pravidelný kvalitný servis, čím vieme garantovať dlhú životnosť a nenáročnú údržbu. Okrem spomínaných štandardov sa snažíme vyhovieť požiadavkám klientov aj pri náročných podmienkach montáže. Príkladom je napríklad montáž bazéna na strechu wellness centra alebo realizácia infinity bazéna na streche vo švajčiarskej Ženeve. 

5, Elegantný vzhľad a farebná stálosť nerezového materiálu 

Medzi jednu z množstva pozitívnych vlastností nerezovej ocele patrí určite aj farebná stálosť. Práve táto charakteristika je jednou z najdôležitejších, ktorá odlišuje nerezové bazény od ich konkurentov. Bazény z fólie, plastu alebo sklolaminátu nedokážu konkurovať výhodám elegantnosti kovu, ktorý je trvácny a zároveň odolný voči poveternostným podmienkam. Vďaka výberu tohto materiálu sa vyhnete aj drahej údržbe a častej rekonštrukcii v niekoľko-ročných intervaloch. Pri správnom servise si je nerezový bazén schopný zachovať moderný a čistý vzhľad počas celej svojej životnosti.

Nerezový bazén s prelivovým žľabom - Wonderwerk

Ďalšou nespornou výhodou je možnosť kreovať bazénové teleso na mieru. Každý objekt, dom alebo rezort je špecifický a vďaka citlivému prístupu dokážeme vytvoriť dielo, ktoré dokonale doplní priestor a zároveň splní požiadavky klienta. Zároveň sa s týmto materiálom vynikajúco pracuje aj z pohľadu architektov a poskytuje im priestor pre kreatívne návrhy a diela s nadčasovým dizajnom. 

6, Luxusné atrakcie a dizajnové doplnky dopĺňajú bazén

Nie je bazén ako bazén. Aj na prvý pohľad jednoduché teleso môže ukrývať množstvo doplnkov a atrakcií. Medzi najznámejšie a najobľúbenejšie určite patria masážne ležadlá, sedadlá a hydromasážne trysky. Už v úvodných návrhoch vám vieme poradiť pri výbere a rozložení takýchto prvkov a spojiť tak výhody bazéna a vírivky. Problémom nemusí byť ani menší priestor. Riešením totižto môže byť populárne, protiprúdové zariadenie. Vďaka nemu si môžete vychutnať “nekonečné” plávanie proti prúdu a vytvoriť tak zážitok podobný otvorenej vode aj v bazéne menších rozmerov. Pre vyznávačov relaxu je ideálnou atrakciou chrlič vody.

Nerezový bazén s chrličom vody

Chrlič spája uvoľňujúce účinky padajúcej vody a dizajnu na mieru, ktorý dotvára povrch z nerezovej ocele. Finálne rozloženie spomenutých prvkov záleží len od fantázie a preferencií klienta a konštrukčných limitov. Výhodou je samozrejme trvácnosť týchto atrakcií, ktoré sú taktiež vyrobené z nerezovej ocele. Pre inšpiráciu, a ako pomôcku pri výbere, vám odporúčame navštíviť našu galériu realizácií a taktiež video prezentácie, na ktorých máte možnosť detailne vidieť reálne vyobrazenie bazénových doplnkov a atrakcií. 

7, Nerezový bazén je investícia na celý život 

Pri poslednom bode by sme radi zdôraznili slovo investícia. Bazény z nerezovej ocele považujeme za investíciu práve kvôli dlhej životnosti a možnostiam vytvoriť elegantné dielo prispôsobené na mieru. Pri pravidelnej nenáročnej starostlivosti a kvalitnému servisu dokážu takéto telesá vytrvať aj viac ako 120 rokov. Jediným negatívom tak ostáva vyššia počiatočná investícia. Dávajte si preto pozor, akého zhotoviteľa nerezového bazéna si vyberáte. Podozrivo nízke cenové ponuky sa môžu zdať lákavé, no pri nekvalitne dodanom a zrealizovanom bazéne z nerezu vám môže vzniknúť viacero problémov. Nerezová oceľ vďaka svojim vlastnostiam patrí medzi drahé kovy a tie si vyžadujú profesionálne zaobchádzanie. Ak chcete dosiahnuť najlepší možný výsledok, je potrebné vybrať si dodávateľa, ktorý vám dokáže garantovať odbornosť a kvalitu spracovania. Len tak dosiahnete požadovaný výsledok a právom ho bude možné nazvať investíciou na celý život. 

Záhradný nerezový bazén so skrytým prelivovým žľabom

Veríme, že vám aspoň jeden z dôvodov pomohol priblížiť výhody bazénov z nerezovej ocele. Ak vás niektorý z týchto argumentov zaujal a chceli by ste skrášliť vaše obydlie nerezovým bazénom na mieru z našej dielne, neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom formulára.

Mohlo by vás zaujímať