Kneippov chodník – vyhľadávaný a obľúbený wellness doplnok

Wellness
20.jan
2021

Množstvo zdravotných benefitov, nenáročná realizácia a spokojní zákazníci. Aj takto by sme mohli charakterizovať skúsenosti zákazníkov a prevádzkovateľov penziónov, hotelov alebo rezortov s obľúbeným wellness doplnkom. Kneippov chodník je ideálnym a nenáročným wellness riešením súčasnosti.

Kneippov chodník alebo kúpeľ je vodoliečebná metóda s pomerne dlhou históriou. Za jej ustálenie a prvotnú propagáciu vďačíme nemeckému doktorovi a kňazovi Sebastianovi Kneippovi. Kneipp skúmal liečebnú silu kombinácie vody s rôznou teplotou a pohybom. 

Po viac ako 170 ročnej tradícii a množstve získaných informácií vieme, že procedúra prináša veľké množstvo zdravotných benefitov. Pomáha zlepšovať krvý obeh, metabolizmus, pomáha pri bolestiach nôh a hlavy a priaznivo pôsobí pri nervozite. Taktiež pomáha pri otužovaní, čím prispieva k celkovému zlepšeniu zdravotného stavu. 

Kneippov chodník tvoria väčšinou dva oddelené bazéniky s teplou (40-50°C) a studenou (10-16°C) vodou. Cieľom je v určitých časových intervaloch prechádzať týmito bazénikmi a vďaka špeciálnej úprave dna tak spájať teplotu vody s tlakom na chodidlá. Pri úprave sa najbežnejšie používa dno tvorené kamienkami alebo špeciálna protišmyková nerezová úprava tvorená 3D výpustkami. 

Príkladom je aj realizácia, ktorú môžete vidieť na videu, kde si klient si zvolil menej tradičné prevedenie jednokomorového bazénika na mieru s 3D úpravou dna. Využil ponúknutý priestor a vytvoril tak otvorenú a modernú oddychovú zónu. 

Vďaka narastajúcej popularite wellnessu a otužovania je prirodzené, že sa služba v podobe Kneippovho kúpeľa stáva pridanou hodnotou pre prevádzky v spa a wellness segmente. Výhodou je samozrejme aj väčší výber zákazníka a tým pádom väčšia hodnota ponúkaného priestoru. Za výhody môžeme určite považovať aj minimálne priestorové požiadavky alebo minimálne požiadavky na údržbu, ak je bazén z nerezovej ocele. 

Veríme, že získané informácie Vás inšpirujú a ponúknu nový spôsob, ako rozšíriť Váš wellness jednoduchou a účinnou cestou. Ak by ste radi pokračovali v získavaní informácií, odporúčame Vám túto realizáciu a tešíme sa na Vaše projekty. 

Mohlo by vás zaujímať