Kneippov chodník – vyhľadávaný a obľúbený wellness doplnok

Wellness
20.jan
2021

Množstvo zdravotných benefitov, nenáročná realizácia a spokojní zákazníci. Aj takto by sme mohli charakterizovať skúsenosti zákazníkov a prevádzkovateľov penziónov, hotelov alebo rezortov s obľúbeným wellness doplnkom. Kneippov chodník je ideálnym a nenáročným wellness riešením súčasnosti.

Kneippov chodník alebo kúpeľ je vodoliečebná metóda s pomerne dlhou históriou. Za jej ustálenie a prvotnú propagáciu vďačíme nemeckému doktorovi a kňazovi Sebastianovi Kneippovi. Kneipp skúmal liečebnú silu kombinácie vody s rôznou teplotou a pohybom. 

Po viac ako 170 ročnej tradícii a množstve získaných informácií vieme, že procedúra prináša veľké množstvo zdravotných benefitov. Pomáha zlepšovať krvý obeh, metabolizmus, pomáha pri bolestiach nôh a hlavy a priaznivo pôsobí pri nervozite. Taktiež pomáha pri otužovaní, čím prispieva k celkovému zlepšeniu zdravotného stavu. 

Kneippov chodník tvoria väčšinou dva oddelené bazéniky s teplou (40-50°C) a studenou (10-16°C) vodou. Cieľom je v určitých časových intervaloch prechádzať týmito bazénikmi a vďaka špeciálnej úprave dna tak spájať teplotu vody s tlakom na chodidlá. Pri úprave sa najbežnejšie používa dno tvorené kamienkami alebo špeciálna protišmyková nerezová úprava tvorená 3D výpustkami. 

Kneippov chodník - Wonderwerk
Kneippov chodník na mieru pre Apartmány Štiavnica

 

Príkladom je aj realizácia, ktorú môžete vidieť na videu, kde si klient si zvolil menej tradičné prevedenie jednokomorového bazénika na mieru s 3D úpravou dna. Využil ponúknutý priestor a vytvoril tak otvorenú a modernú oddychovú zónu. 

Vďaka narastajúcej popularite wellnessu a otužovania je prirodzené, že sa služba v podobe Kneippovho kúpeľa stáva pridanou hodnotou pre prevádzky v spa a wellness segmente. Výhodou je samozrejme aj väčší výber zákazníka a tým pádom väčšia hodnota ponúkaného priestoru. Za výhody môžeme určite považovať aj minimálne priestorové požiadavky alebo minimálne požiadavky na údržbu, ak je bazén z nerezovej ocele

Veríme, že získané informácie Vás inšpirujú a ponúknu nový spôsob, ako rozšíriť Váš wellness jednoduchou a účinnou cestou. Ak by ste radi pokračovali v získavaní informácií, odporúčame Vám túto realizáciu a tešíme sa na Vaše projekty. 

Mohlo by vás zaujímať