Čo by mal obsahovať vonkajší nerezový bazén pre hotel?

Nerezové bazény
11.okt
2021

Okrem realizácií privátnych nerezových bazénov, vyrábame a dodávame bazény aj pre hotely, penzióny a spa rezorty. Ako prebieha kompletná rekonštrukcia vonkajšieho nerezového bazéna pre wellness rezort? Čo všetko by mal takýto zrekonštruovaný prelivový bazén obsahovať? Pozrite si video zostrih a prečítajte si o výrobe nerezového bazéna pre obľúbený hotel v Štiavnických vrchoch v našom najnovšom blogu.

Počas pôsobenia našej firmy sme sa podieľali už na desiatkach realizácií bazénov a wellness priestorov. Vyrábali sme menšie bazény pre rodinné penzióny, ale aj rekreačné bazény pre väčšie hotely. Jedna z najnovších realizácií je aj nedávno dokončený vonkajší nerezový bazén pre Hotel Sitno vo Vyhniach. 

Hotelový bazén alebo wellness priestor patria medzi najviac využívané benefity počas pobytu v hoteli. Obľúbenosť týchto priestorov si prevádzkovatelia ubytovacích zariadení všímajú najmä pri rýchlejšom opotrebovaní a zvýšených nákladoch na ich údržbu. Presne to bol aj prípad nášho klienta, ktorého vonkajší bazén sa po rokoch užívania nachádzal v zhoršenom stave. 

Pôvodný fóliový bazén sme tak podrobili rekonštrukcii a nahradili ho novým, prelivovým nerezovým bazénom na mieru. Sme veľmi radi, že sa klient rozhodol práve pre bazén z nerezovej ocele. Nerezové bazény sú totiž odolné a trvácne, čo považujeme za dve najdôležitejšie výhody pre hotelové wellness riešenia. Pri vysokej návštevnosti a miere využívania, sú to významné argumenty, ktoré zvažujú práve majitelia a prevádzkovatelia hotelov a penziónov. 

Nerezový bazén s atrakciami pre Hotel Sitno - letecký záber

Celková rekonštrukcia vonkajšieho hotelového bazéna je však náročným projektom, nielen z pohľadu nárokov na kvalitu materiálu. Mnoho návštevníkov využíva wellness zóny práve kvôli bohatým atrakciám. Realizácia bazéna pre rezort alebo penzión si preto vyžaduje odbornú znalosť v oblasti bazénových atrakcií a schopnosť poskytnúť bezchybnú montáž. Okrem atrakcií, takýto projekt obsahuje aj viacero doplnkov a častí, ktoré vám teraz chceme predstaviť. 

1, detský bazén 

Rodiny s deťmi si často vyberajú hotel alebo penzión, ktorý má priestory prispôsobené na ich návštevu. Tento bazén nie je výnimkou a poskytuje pomerne bohatú plochu so zníženou výškou hladiny určenou pre deti.

Detský nerezový bazénik

2, relax zóna s barovým pultom a hydromasážnymi tryskami

Okrem zóny pre deti, je obľúbenou súčasťou hotelového bazéna aj relax zóna. V tomto prípade obsahuje dnový gejzír a 6 hydromasážnych trysiek. Zaujímavým doplnkom kruhového pôdorysu relax časti je aj barový pult. Túto časť využívajú hostia na pokojný oddych a svojou povahou ju môžeme prirovnať vírivke

Nerezová vírivka s barovým pultom

3, vstupy do bazéna 

V prípade tohto projektu sme využili dva typy vstupov. Hlavným sú priame schody do bazéna určené pre postupné vchádzanie doplnené nerezovým zábradlím. Schody sme navrhli rozšíriť o menšiu plošinu, ktorá spája bazén s relax zónou. Výška plošiny je totožná s výškou dna relax zóny a návštevníkom tak umožňuje bezproblémový a pohodlný pohyb medzi týmito časťami. Druhým typom sú zapustené schody do steny bazéna v kombinácii s madlami nad úrovňou hladiny. Zapustené schody sú veľmi elegantným riešením a nezaberajú plochu, čo zvyšuje komfort pre plavcov. 

Priame schody do nerezového bazéna - záber pod vodou
Priame schody do nerezového bazéna so zábradlím
Nerezové madlo - vstup do bazéna

 

4, samonosné brodiská  

Dôležitou súčasťou vonkajších bazénov sú aj samonosné brodiská určené pre oplach nôh. V tomto prípade sme využili kombináciu brodiska spolu so sprchou. Takéto riešenia pomáhajú udržiavať čistotu vody a zvyšujú hygienický štandard plaveckého bazéna. Väčšie brodisko s dvoma sprchami sa nachádza pred hlavným bazénovým vstupom a jedno menšie, priamo pred vchodom do vnútorného wellness priestoru hotela.  

Nerezové brodítka s dvoma sprchami
Nerezové brodítka so sprchou

 

5, dizajnový chrlič vody

Chrlič vody je veľmi často výraznou a dominantnou súčasťou nielen pri bazénoch pre hotelové rezorty. Plní estetickú funkciu a pomáha pri vodoliečbe. V posledných rokoch je čoraz viac vyhľadávaným doplnkom aj pri privátnych realizáciách. 

Oblúkový chrlič vody

6, podhladinové osvetlenie 

Samozrejmosťou bazénov je aj podhladinové osvetlenie, ktoré umožňuje používať bazén vo večerných hodinách a zvyšuje tým bezpečnosť hostí. Pri tejto realizácii sme vybavili hlavnú časť bazéna jednofarebným bielym osvetlením. Relax zónu sme odlíšili od plaveckého bazéna a inštalovali sme tam farebné RGB osvetlenie s možnosťou zmeny farby. 

Nerezový bazén s chrličom a madlami

Sme veľmi radi, že sme vám mohli predstaviť z akých častí sa skladá vonkajší nerezový bazén. Vďaka rekonštrukcii sme zo starého fóliového bazéna vytvorili pre klienta moderný hotelový bazén pre hostí všetkých vekových kategórií. Pevne veríme, že bazén z našej dielne bude dlho a kvalitne slúžiť. Ak vás táto realizácia zaujala, nezabudnite nás sledovať aj na našich sociálnych sieťach, kde pravidelne prinášame novinky a realizácie zo sveta nerezových bazénov a luxusného wellness vybavenia.

Bazén pre Hotel Sitno
Nerezový bazén pre Hotel Sitno

Mohlo by vás zaujímať