Ako vybrať vírivku pre hotel alebo penzión?

Wellness
21.júl
2022

Čas vo vírivke si zvykneme spájať s pobytom v penzióne alebo príjemnom hoteli. Ako si však vybrať ten správny materiál alebo typ vírivky do vášho rezortu? Práve túto otázku sme sa snažili zodpovedať v našom článku primárne určenom pre všetkých majiteľov penziónov, hotelov alebo wellness rezortov. Veríme, že vám nasledujúce riadky pomôžu pri správnom výbere vírivky.

1, Potrebuje hotel alebo penzión wellness priestor? 

V súčasnosti je kvalitný wellness priestor v hoteloch alebo penziónoch rozhodujúcim faktorom pri výbere pobytu zo strany zákazníkov. Mnohí z nich si prídu do hotela oddýchnuť a relaxovať. Preto je v najlepšom záujme rezortov vyhovieť klientom a pripraviť pre nich zážitok v podobe wellness centra.

Takúto požiadavku sme dostali aj z rezortu Gudauri Lodge v Gruzínsku, ktorý sa nachádza v nádhernom vysokohorskom prostredí. Po konzultácii s klientom sme spoločne dospeli k záveru, že nerezová vírivka pre viac osôb bude pre tento hotel tou najlepšou voľbou. Veď čo môže byť lepšie, ako si po túre alebo dobrej lyžovačke oddýchnuť v perličkovom kúpeli s výhľadom na hory?

Nerezová vírivka pre hotel | Wonderwerk

2, Najdôležitejšie faktory pri výbere vírivky pre hotel

Samotná realizácia novej vírivky pre hotel alebo penzión nie je časovo ani finančne najjednoduchšou záležitosťou. V procese výberu musíte zvážiť mnoho premenných. Ako si však vybrať vírivku a dodávateľa alebo výrobcu? V prvom rade ide o spoľahlivosť a komunikáciu zo strany dodávateľa. Tú vyhodnocujete už od prvého kontaktu, cez návštevu webovej stránky, až po projekty na ktorých pracoval. Ďalej je to typ materiálu, ktorý ovplyvňuje vstupné náklady a možnosti konštrukcie, umiestnenie vírivky a jej trvácnosť. Samozrejme nesmieme zabudnúť ani na údržbu a servis.

Všeobecne platí, že čím drahší materiál, tým lepšia trvácnosť a menšie náklady na starostlivosť. Primárnym cieľom by ale mala byť zákaznícka spokojnosť, čistota a samozrejme, zdravotná nezávadnosť wellness priestoru. O to viac nás teší, že aj klient v takejto známej a vychýrenej oblasti až z ďalekého Gruzínska nám vyjadril dôveru a využil naše služby. 

Vonkajšia vírivka na mieru pre hotel

3, Pre ktorý typ materiálu sa rozhodnúť? 

Na trhu dnes nájdete vírivky z rôznych typov materiálu. To, pre ktorý typ materiálu sa rozhodnete, je často kľúčové. U nás vo Wonderwerku vyrábame vírivky výlučne z nerezovej ocele. Tento materiál v sebe zahŕňa hneď niekoľko zásadných výhod.

Nerezová oceľ je antibakteriálna, odporúčaná pri zdravotných ťažkostiach, je pevná a odolná, má dlhú životnosť a je bezšpárová. Vďaka bezšpárovosti sa na steny bazéna nezachytávajú nečistoty a voda je tak zdravšia a čistejšia. Všetky spomenuté benefity sa napokon prejavia o to viac, ak ide o wellness zóny s vysokou návštevnosťou ako pri spomínanom projekte v Gudauri. Viac o výhodách nerezovej alebo antikorovej ocele nájdete v našom blogu, kde píšeme o 7-mich dôvodoch prečo je nerezový bazén skvelá investícia

Vírivka z nerezovej ocele pre hotel

4, Hľadáte vírivku do interiéru alebo exteriéru? 

Medzi časté dilemy pri kúpe vírivky patrí jej umiestnenie v prostredí vášho hotela alebo penziónu. Ak sa však rozhodnete pre vírivku z nerezovej ocele, váš problém sa do veľkej miery eliminuje na minimum. Použitie tohto materiálu vám dáva voľnosť v zasadení vírivky či už do interiéru alebo exteriéru. Napríklad, pri hoteli s možnosťou výhľadu na okolité kopce či lyžiarske svahy je vírivka na terase určite skvelou voľbou.

Perličkový kúpeľ v hotelovej vírivke | Wonderwerk

Antikorový materiál je navyše vhodný do akéhokoľvek počasia a klímy, pretože je odolný voči teplu a mrazu. Vírivku stačí zastrešiť roletou alebo posuvným prekrytím a zážitok v podobe hydromasáže pre svojich hostí máte zaručený po celý rok. Veľkosť plochy v tomto prípade nie je rozhodujúca, keďže všetky naše vírivky sú vyrábané na mieru presne podľa vašich predstáv a priestorových možností. 

5, Vírivka už dávno nie je len perličkový kúpeľ

Vodné atrakcie umiestnené vo vnútornej strane vírivky dokážu vašim hosťom znásobiť radosť z oddychu, a tak sú nevyhnutnou súčasťou každého wellness priestoru. Ako sa však zorientovať v toľkých možnostiach výberu? Úplne jednoducho, nechajte si poradiť odborníkmi. Konštruktéri a dizajnéri z nášho tímu vám pomôžu zosúladiť potreby wellness priestoru s vašimi finančnými možnosťami.

Súčasťou novej nerezovej vírivky tak môžu byť napr. hydromasážne trysky rôznej veľkosti zapustené do steny vírivky, vzduchové masážne sedadlá alebo ležadlá, dnové vzduchové perličky, príp. RGB LED podhladinové podsvietenie, ktoré by zaručene nemalo chýbať v žiadnej nerezovej vírivke. Všetky tieto atrakcie si tiež môžete všimnúť v našom video zostrihu z realizácie. 

6, Ako správne zvoliť veľkosť hotelovej vírivky? 

Veľkou výhodou hotelovej vírivky menšej veľkosti, napríklad pre 4 či 6 osôb, je jej súkromie. Takýto typ víriviek odporúčame do menších penziónov alebo boutique hotelov. Do wellness rezortov zvyčajne odporúčame vírivku pre 8 osôb, prípadne viac, ktorá je vhodná pre rodiny s deťmi alebo viacero návštevníkov naraz. Ďalšou možnosťou pre väčšie hotely je aj kombinácia plaveckého alebo relaxačného bazéna, ktorý viete doplniť menšou vírivkou s atrakciami a oddeliť aktívnu vodnú zónu od oddychovej.

Presne takúto kombináciu vírivky s bazénom ponúka hosťom aj hotel v Gudauri. Vnútorný bazén je určený pre plavcov a vonkajšia vírivka ponúka široký výber atrakcií spolu s dávkou spoločenského kontaktu a príjemným výhľadom na okolitú prírodu. 

Wellness prostredie hotela Gudauri Lodge

Veríme, že vám článok pomôže pri výbere vírivky pre vašich hostí. Samozrejme chápeme, že každý priestor alebo rezort je iný, a preto je náročné zodpovedať na množstvo konkrétnych otázok v jednom článku. V prípade, že by ste sa chceli poradiť alebo informovať o možnostiach konkrétneho projektu, neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom formulára alebo nám zavolajte a radi vám poradíme.

Mohlo by vás zaujímať