Dostať nerezový bazén na strechu býva nadľudský výkon, nie však nemožný

Novinky
20.júl
2020

Kým niektorí zákazníci si potrpia na vybavení bazénov, iní si želajú, aby ho mali len pár krokov od spálne. V každom prípade sme schopní nájsť spôsob, ako ich predstavy naplniť.

Exemplárnym prípadom bolo aj nedávne vyhotovenie a dodanie bazénového telesa na terasu modernej rezidencie v novej mestskej štvrti Koliby. Pre beztak náročnú, ťažkotonážnu prepravu bolo navyše nevyhnutné vymyslieť alternatívne riešenie, ktoré by vyhovovalo neľahkým terénnym podmienkam v okolí.

Vzhľadom na to bolo osadenie a ukotvenie otočného žeriava prakticky okamžite vylúčené, takže jediným spoľahlivým spôsobom, ako prepraviť celý bazén na miesto, sa stala koordinovaná dodávka pomocou helikoptéry.

Bazén bol vyrobený z duplexnej antikorovej ocele – tá je odolnejšia voči slanej vode v bazéne. Ak sa tiež rozhodujete, či naplniť bazén slanou vodou, musíte sa pripraviť na to, že úprava bazéna na takúto vodu je mnohonásobne nákladnejšia. Dôvodom je špeciálna úprava všetkých jeho súčastí, ktoré musia zostať odolné voči slanej vode.

Napriek tomu, že to poveternostné podmienky komplikovali a viditeľnosť v daždivom a oblačnom počasí bola ďalším komplikujúcim faktorom, celý realizačný tím si s touto výzvou poradil; obzvlášť vďaka skúsenostiam s podobnými typmi projektov a technologickým postupom, ktoré umožnili ukončiť stavebné a montážne práce na projekte v rýchlejšom čase.

Monolitické vyhotovenie bazéna sa v praxi Wonderwerk osvedčilo ako prístupné a efektívne. Potvrdzuje to práve tento nový rezidenčný projekt súkromného relaxačného bazéna, ktorý si hrdí majitelia nielen pochvaľujú, ale najmä plnohodnotne užívajú. Pravda, pri omnoho príjemnejšom počasí, než tom, pri akom bol dodávaný.

Mohlo by vás zaujímať